Помилки при складенні протоколу про адміністративні правопрушення

Ви водій транспортного засобу? Напевно хоча б раз у житті стикались з працівниками поліції, який твердить що Ви вчинили правопорушення. Вони висловлювали свою думку побажання щодо того, як Ви водите, або ж як виглядає Ваш автомобіль. Інколи трапляється, що дії служителів закону є обґрунтованими. Однак часто буває, що їх дії є  безпідставними.

Що робити??? Якщо у поліцейського є бажання скласти протокол про адміністративне правопорушення чи постанову про накладення адміністративного стягнення а Ви впевнені в тому, що не порушували правил дорожнього руху. Особливо ситуація стає складною, якщо працівник поліції впевнений в тому, що діє правомірно. Вважаючи що саме Ви порушили правила дорожнього руху. В такому випадку поведінка працівників поліції часто може йти в розріз з правилами, якими мають керуватись при виконанні обов’язків. А саме, що оцінка доказів повинна здійснюватись за своїм внутрішнім переконанням, що повинне ґрунтуватись на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Працівник поліції в такому разі не сприймає Ваші пояснення та доводи, а діє так, як вважає правильно, навіть якщо це не так.

Доволі цікавою є поведінка органів Національної поліції, коли неналежно складений протокол про адміністративні правопорушення суд своєю постановою повертає для належного оформлення. Загальновідомим є факт, що Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою Наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376 забороняються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення. Також забороняється внесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено. Відтак, неналежно складені протоколи про адміністративні правопорушення не повинні були б повторно скеровуватись до суду. Після спливу строків накладення адміністративного стягнення особа, щодо якої складено протокол, має повне право отримати посвідчення водія та вилучені транспортні засоби.

Однак, як правило, матеріали про адміністративні правопорушення повторно опиняються в суді без усунення недоліків. Чим створюють додаткові проблеми як для судів, які повинні знову виділяти час на судові засідання по таких справах, так і для учасників справи. Особливо несправедливими такі дії є щодо потерпілих, які також, як і правопорушники, перебувають тривалий час в стані процесуальної невизначеності. В результаті судом виноситься постанова, якою визнається, що в діях правопорушника відсутній склад та подія адміністративного правопорушення, що напряму впливатиме на права потерпілих.

Тому, якщо Ви, будучи водієм транспортного засобу, і здійснили порушення правил дорожнього руху, ще не факт, що Вас буде притягнено до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення. Адже протокол про адміністративне правопорушення може бути неналежно складеним, або ж особою, яка його складає можуть бути допущені процесуальні порушення, які виправити в подальшому буде неможливо.

В таких випадках Вам завжди раді прийти на допомогу адвокати з компанії omlaw.com.ua!!!