Порушення митних правил

З адміністративною відповідальністю зіткнутися нескладно. Для цього не обов’язково бути злочинцем. Значна частина адміністративних правопорушень взагалі вчинюються взагалі через незнання законодавства. Якщо йдеться про порушення митних правил, часто вони трапляються не внаслідок умислу особи, а через те, що вона не ознайомлена з чинними митними правилами або ж помилилася з розрахунками. Навіть чесність при спілкуванні з працівником митного органу при перетині кордону може тягнути відповідальність, значні штрафи та втрату переміщуваного майна. Особливо болючими для тих, хто перетинає кордон є втрата зароблених за кордоном готівкових коштів або ж куплених за кордоном транспортних засобів. Часто органи митного контролю висловлюють сумніви щодо походження переміщуваних коштів, майна, транспортних засобів, підозрюють особу в умисних діях, спрямованих на заниження вартості майна. Інколи навіть після успішного вирішення справи виникають проблеми з поверненням тимчасового вилученого майна, особливо якщо воно знаходиться на митному складі ДПС. Інколи штрафи є настільки значними що особа вирішує «забути» про своє майно, оскільки вважає такий спосіб дій найменш обтяжливим для себе. 

В Митному кодексі України встановлено 18 видів порушень митних правил, за які настає адміністративна відповідальність. Хоча розгляд справи здійснюється за правилами Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справах про порушення митних правил мають свою специфіку. Так, наприклад, у справах про порушення митних правил неможливо «заховатися» на три місяці з часу вчинення порушення, і таким чином ухилитися від відповідальності, оскільки строки розпочинають свій відлік, як показує практика, фактично з дати складення протоколу про адміністративне правопорушення.

 Найпоширенішими порушеннями митних правил є недоставлення товарів, у тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення та документів до митного органу призначення, видача їх без дозволу митного органу або втрата; недоставлення товарів, у тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення та документів до митного органу призначення, видача їх без дозволу митного органу або втрата; переміщення товарів через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності; перевищення строку тимчасового ввезення товарів, у тому числі транспортних засобів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення або строку тимчасового вивезення товарів чи втрата транспортних засобів; переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем. 

Цікавими і водночас болючими для особи є випадки, коли її дії, спрямовані на захист від, на її думку протиправного притягнення до відповідальності за порушення митних правил, її пояснення, митний орган розцінює як дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів. У цьому та всіх інших вищеописаних випадках особі не завадить кваліфікована юридична допомога.

Адвокат не лише здійснює представництво в суді, його робота є багатогранною. Це і спілкування з органами митного контролю, і аналіз матеріалів справи про порушення митних правил, інших документів, і отримання доказів. Свою позицію можна і потрібно доводити, якщо вона вірна, застосовуючи для захисту законні методи. 

В будь якому разі при зверненні до адвоката Ви, як мінімум, дізнаєтеся про перспективи Вашої справи, можливість та шляхи досягнення бажаного можливого для Вас результату.  

При зверненні до нас Ви можете отримати консультацію:

  • щодо притягнення до відповідальності за порушення митних правил;
  • щодо правильності оформлення матеріалів про порушення митних правил;
  • щодо можливості повернення вилученого майна, коштів, транспортних засобів;
  • щодо питань, пов’язаних з відшкодуванням шкоди, іншими видами цивільно-правової , дисциплінарної, матеріальної відповідальності;
  • щодо перспектив провадження в справах про порушення митних правил;
  • щодо особливостей та строків сплати штрафу.

Окрім надання консультацій при зверненні до нас, надаємо повний комплекс юридичних послуг в кримінальному провадженні:

  • здійснюємо аналіз матеріалів в справах про порушення митних правил;
  • здійснюємо представництво в судах усіх інстанцій, а також перед іншими суб’єктами, які уповноважені здійснювати розгляд справ про порушення митних правил;
  • здійснюємо супровід пов’язаних цивільних справ. 

Наше гасло – «від дійсного до можливого». Ми прикладемо усіх зусиль, усіма можливими законними методами для того, щоб Ваша дійсна ситуація стала якнайбільш бажаним можливим результатом.