Справи про адміністративні правопорушення

З адміністративною відповідальністю зіткнутися нескладно. Для цього не обов’язково бути злочинцем. Значна частина адміністративних правопорушень взагалі вчинюються взагалі через незнання законодавства. Спектр правопорушень, за які настає адміністративна відповідальність досить широкий і охоплює  різноманітні сфери життя, які зовсім не пов’язані між собою. Роботодавець, що порушив строки виплати зарплати; аптекар, що продав лікарський засіб без рецепта; власник, що збудував житло на землі, призначеній для сільськогосподарського призначення;  водій, що порушив правила дорожнього руху; продавець, що порушив правила торгівлі; майстер, який не зареєструвався як підприємець; службовець, що не вчасно подав декларацію про доходи, – всі ці особи можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності. За окремі правопорушення штрафи незначні, в той час як за інші – досить суттєві. Окрім цього, адміністративна відповідальність часто поєднується з дисциплінарною відповідальністю або ж поєднується з цивільно-правовою, де фінансові вимоги можуть складати значні суми. Досить часто постанова в справі про адміністративні правопорушення виступає з основних доказів, який підтверджуватиме факт заподіяння шкоди при розгляді справи судом в порядку цивільного судочинства, або ж буде доказом наявності підстав для звільнення особи з роботи чи припинення контракту, укладеного військовослужбовцем. 

Трапляються випадки, що окремі особи використовують порушення іншою особою окремих правил як засіб тиску чи впливу на таку особу, особливо в трудових правовідносинах. Часто посадові особи, які мають право складати постанову чи протокол в справі про адміністративне правопорушення не враховують обставин, які зобов’язані враховувати, або ж порушують норми законодавства при складенні протоколу чи постанови. 

 Кодекс України про адміністративні правопорушення був прийнятий ще у 1984 році. За час свого існування він зазнав більше сотні змін та доповнень та зазнає їх кожного місяця, тому особі без юридичної освіти складно зорієнтуватися в питаннях, які можуть мати суттєве значення. Особливістю кодексу є те, що якщо особа, яка склала протокол чи постанову в справі про адміністративне правопорушення, при їх складенні не дотрималася якоїсь норми, не зазначила відомості, які вимагає закон, – такий протокол вважатиметься неналежно складеним і не може бути доказом, а постанова підлягатиме скасуванню. Таким чином можна уникнути відповідальності навіть за наявності вини. У всіх цих випадках, незалежно від Вашого статусу в провадженні в справах про адміністративні правопорушення, кваліфікована юридична допомога може суттєво покращити Ваш стан. 

Адвокат не лише здійснює представництво в суді, його робота є багатогранною. Це і спілкування з правоохоронними органами чи з «протилежною» стороною, і аналіз протоколу про адміністративне правопорушення на предмет правильності його складення, інших документів документів, і отримання доказів. КУпАП має суттєві недоліки та прогалини, які при вмілому їх застосуванні справді дозволяють особі вийти «сухим із води», навіть неодноразово, застосовуючи для захисту виключно законні методи. 

В будь якому разі при зверненні до адвоката Ви, як мінімум, дізнаєтеся про перспективи Вашої справи, можливість та шляхи досягнення бажаного можливого для Вас результату.  

 

При зверненні до нас Ви можете отримати консультацію:

  • щодо притягнення до адміністративної відповідальності;
  • щодо правильності оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення;
  • щодо можливості закриття провадження у зв’язку зі спливом строків давності;
  • щодо питань, пов’язаних з відшкодуванням шкоди, іншими видами цивільно-правової , дисциплінарної, матеріальної відповідальності;
  • щодо перспектив провадження в справах про адміністративні правопорушення;
  • щодо особливостей та строків сплати штрафу, можливості повернення вилучених предметів.

Окрім надання консультацій при зверненні до нас, надаємо повний комплекс юридичних послуг в кримінальному провадженні:

  • здійснюємо аналіз матеріалів в справах про адміністративні правопорушення;
  • здійснюємо представництво в судах усіх інстанцій, а також перед іншими суб’єктами, які уповноважені здійснювати розгляд справ про адміністративні правопорушення;
  • здійснюємо переговори з потерпілим (правопорушником) та супровід пов’язаних цивільних справ. 

Наше гасло – «від дійсного до можливого». Ми прикладемо усіх зусиль, усіма можливими законними методами для того, щоб Ваша дійсна ситуація стала якнайбільш бажаним можливим результатом.