Як швидко розірвати шлюб?

08.02.2020 року набрали чинності зміни до ЦПК України, відповідно до яких тепер можна швидко розірвати шлюб. Спори про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя відтепер розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження (якщо суд не вирішить, що конкретний випадок заслуговує на більш суттєву увагу).

Що це означає? Тепер суд обмежений розумним строком, але не більше шістдесятьма днями з дня відкриття провадження у справі при розгляді даної категорії справ. Тобто залежно від завантаженості судді, розірвати шлюб можливо швидше, ніж за два місяці.

Відтепер також суд розглядає справи про розірвання шлюбу без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Тобто достатньо лише подати належно оформлену позовну заяву, і лише чекати на рішення суду, яке за загальним правилом (за відсутності обставин, за наявності яких розірвання шлюбу не допускається) буде позитивним, а сам розгляд справи буде швидким.

Останнім часом в інтернеті можна зустріти багато новин з приводу того, що внаслідок запровадження карантину подружні пари, опинилися «замкнені» разом, а, відтак, окремі пари такою мірою відчули значення слів «спільний побут» та «спільне проживання».  Внаслідок карантину почали  задумуватися над тим, а чи не розірвати їм шлюб та відчути повною мірою сенс слова «самоізоляція». Часто можна побачити і статистику (не знати, чи правдиву) про те, що зросте чи вже зросла кількість розлучень. І тут якраз і стануть в нагоді нові норми ЦПК України.

Звісно, розірвання шлюбу це не є жарти, це серйозна справа (хоча згідно ЦПК України – малозначна), оскільки зачіпаються інтереси не лише подружжя, а й дітей, та й сам процес розірвання шлюбу, який би не був він швидкий, інколи може бути досить болючим, оскільки сім’я – це не лише майнові, а й особисті немайнові відносини.

Якщо Вам необхідно розірвати шлюб, звертайтесь до адвокатів OMLaw Group https://www.omlaw.com.ua/. Ми докладемо всіх зусиль, щоб цей процес пройшов якомога легше , а, можливо, навіть якоюсь мірою непомітно.